Kursy patchworku

Kursy patchworku odbywaj się w sklepie Kiltowo, ul. Ząbkowska 54, 03-735 Warszawa  (dojazd - kliknij tutaj)

Prowadzę kursy indywidualne. Można umówić się na ogólny kurs (np. podstawy patchworku) lub na konkretną technikę. Szyjemy i pikujemy na maszynach Bernina Bernette Milan 5. Cena: 50 zł / godzina. Jedna sesja zajęć trwa 2 - 3 godziny. Zapewniam wszystkie materiały i narzędzia niezbędne podczas kursów.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego (782 45 93 87) lub mailowego (sklep@kiltowo.pl).

 

Przykładowe kursy:

  • Patchwork od A do Z: top, kanapka, pikowanie, lamówka -  kurs 3-godzinny 

Po tym kursie niestraszny będzie Ci żaden patchwork, bo będziesz wiedzieć jak z poszczególnych elementów stworzyć gotową całość. Uczymy się krojenia nożem krążkowym, prasowania (!), zszywamy wierzch patchworku, poznajemy które wypełnienie do jakiego quiltu, tworzymy trójwarstwową „kanapkę”, pikujemy i lamujemy. I powstaje patchworkowa podkładka na stół. 

  • Podstawy pikowania - kurs 2-3-godzinny 

Jak „rysować” na maszynie pikowane  wzory na patchworku ? Na kursie uczymy się podstaw pikowania stopką z górnym transportem oraz z wolnej ręki, które pozwala nie tylko na łączenie wszystkich warstw patchworku, ale jest jego ogromną ozdobą. 

  • Koła i fale, czyli szycie po łuku - kurs 2-3-godzinny 

Jak zszyć dwa kawałki tkanin po linii falistej ? Jak wszyć ćwiećkoło, a nawet całe koło? Ten kurs nauczy Cię jak tworzyć obłe elementy patchworku, nadające mu miękkości i dynamiki. Na kursie tworzymy różne fragmenty wzorów patchworkowych do wykorzystania w późniejszych projektach. 

  • Mój pierwszy kocyk patchworkowy - kurs 6-godzinny (2 x 3 godz.)

Skomponuj swój zestawów, kolorowych kwadratów i uszyj z nich swój pierwszy kocyk patchworkowy od A do Z (z lamówką i pikowaniem). Wielkość kocyka:  85 cm x 100 cm. Kurs trwa 6 godzin i podzielony jest na dwie części po 3 godziny. Cena za obie części kursu i materiały: 350 zł (cena obejmuje materiały na wierzch, jednobarwną tkaninę na spód i lamówkę oraz bawełniane lub poliestrowe czeskie wypełnienie). 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl