PRZEWODNIK (wypełnienia, flizeliny, nici)

PRZEWODNIK PO WYPEŁNIENIACH, FLIZELINACH I NICIACH DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE:

 

***WYPEŁNIENIA***

 

 • Wypełnienia z włókien bawełnianianych:

Wypełnienie 100% bawełna amerykańskiej firmy PELLON - o kremowym zabarwieniu bardzo delikatne i miękkie z ultraczystej bawełny. Wypełnienie ma szerokość 244 cm.

Wypełnienie VLIESELINE 277 100% bawełna - białe, lekkie, puszyste (ok. 1 cm) bardzo miękkie wypełnienie, zachowuje kształt nawet po wielu praniach, bez migracji włókien.

Wypełnienie bawełniane 150 g/m2 - cienkie wypełnienie z włókien bawełnianych produkcji czeskiej  przeznaczone specjalnie do patchworku. Włókna bawełniane są wzmocnione z jednej strony flizeliną poliestrową o gramaturze 30 gr/m2 w celu zapobiegnięciu migracji włókien. Wypełnienie ma małą kurczliwość, jest idealne na na cienkie kocyki i narzuty. Polecamy także do dużych narzut, gdy maszyna do szycia ma mało miejsca do pikowania. Wypełnienie ma szerokość 180 cm.

Wypełnienie bawełniane 250 g/2 - grubsze wypełnienie z włókien bawełnianych produkcji czeskiej  przeznaczone specjalnie do patchworku. Włókna bawełniane są wzmocnione z jednej strony flizeliną poliestrową o gramaturze 30 gr/m2 w celu zapobiegnięciu migracji włókien. Wypełnienie ma małą kurczliwość, jest idealne na ciepłe koce, maty na podłogę. Polecamy także do narzut, przy cięższym wypełnieniu narzuta ładniej się układa na łóżku. Wypełnienie jest grubsze, ale miękkie i przyjemne w dotyku. Wypełnienie ma szerokość 180 cm.

Wypełnienie bawełniane 300 g/m2 - wypełnienie z włókien bawełnianych produkcji czeskiej przeszywane nicią poliestrową. Minimalne pylenie. Idealne ze względu na grubość do rękawic kuchennych, mat śniadaniowych, podstawek pod kubki. Ma większą kurczliwość. Wypełnienie ma szerokość 150 cm.

 

 • Wypełnienia 80% bawełna / 20% poliester:

Wypełnienie 80% bawełna / 20% poliester  szer. 244 cm amerykańskiej firmy PELLON - o kremowym zabarwieniu bardzo delikatne i miękkie z ultraczystej bawełny z dodatkiem poliestru, który nadaje lekką "puchatość". Wypełnienie ma szerokość 244 cm.

Wypełnienie VLISELINE 279  80% bawełna / 20% poliester  szer. 244 cm - bardzo miękkie igłowane wypełnienie z siatką stabilizującą włókna przeznaczone specjalnie do patchworku. 

Wypełnienie 80% bawełna / 20% poliester  szer. 304 cm amerykańskiej firmy PELLON - o kremowym zabarwieniu bardzo delikatne i miękkie z ultraczystej bawełny z dodatkiem poliestru, który nadaje lekką "puchatość". Do bardzo dużych narzut - wypełnienie ma szerokość 304 cm.

 

 • Wypełnienie 50% bawełna / 50% soja:

Wypełnienie 50% bawełna / 50% soja  firmy Vliseline Freudenberg - o kremowym zabarwieniu,  bardzo delikatne i miękkie,  przeznaczone specjalnie do patchworku. Wypełnienie ma szerokość 150 cm.

 

 • Wypełnienie 50% bawełna / 50% bambus:

Wypełnienie bawełniano - bambusowe firmy Pellon- bardzo delikatne i miękkie, przeznaczone specjalnie do patchworku. Wypełnienie ma szerokość 228 cm.

 

 • Wypełnienie wełniane:

Wypełnienie VLISELINE 266 80% wełna / 20% poliester  - o naturalnym zabarwieniu, bardzo delikatne i miękkie, z cienkim nietkanym pokryciem zapobiegającym migracji włókien.

Wypełnienie wełniane 180 g/m2  bardzo miękkie wypełnienie z wełny owczej produkcji czeskiej wysokiej jakości przeznaczone specjalnie do patchworku.  Wypełnienie ma szerokość 180 cm.

  

 • Wypełnienia poliestrowe:

Wypełnienie VLIESELINE 280 100% poliester o szerokości 90 cm - białe, lekkie, lekko puchate (ok. 1 cm) , elastyczne wypełnienie, idealne do quiltów i makatek.

THERMOLAN 272 100% poliester - zwarte, gęste wypełnienie o dobrych właściwościach termoizolacyjnych, dobrze nadająca się do łapek do garnków, podstawek, mat do prasowania.

Wypełnienie 80 g/m2 - wypełnienie cienkie, nie traci formy po praniu. Stabilizowane od strony spodniej flizeliną poliestrową. Wypełnienie o bardzo małej kurczliwości. Idealne do obrusów, bieżników, toreb lub bardzo cienkiech narzut. Wypełnienie ma szerokość 180 cm.

Wypełnienie 180 g/m2 - uniwersalne wypełnienie bardzo miękkie i lekkie. Stabilizowane od strony spodniej flizeliną poliestrową.  Jest to poliester igłowany, dzięki czemu nie traci formy po wielokrotnym praniu. Wypełnienie o bardzo małej kurczliwości. Bardzo łatwo się pikuje, uwydatnia wzory pikowania.  Idealne do kocy, lekkich narzut, makatek na ścianę. Wypełnienie ma szerokość 180 cm.

Wypełnienie 250 g/m2 - uniwersalne wypełnienie bardzo miękkie i lekkie. Stabilizowane od strony spodniej flizeliną poliestrową.  Jest to poliester igłowany, dzięki czemu nie traci formy po wielokrotnym praniu. Wypełnienie o bardzo małej kurczliwości.  Sztywniejsze niż wypełnienie 180 g/m2, jest idealne do pikowanych makatek na ścianę, podkładek śniadaniowych, mat na podłogę.  Wypełnienie ma szerokość 160 cm.

 

 • Wypełnienia poliestrowe termoprzylepne:

Wypełnienie PELLON  termoprzylepne miękkie, białe termoprzylepne igłowane wypełnienie poliestrowe amerykańskiej firmy Pellon / Legacy. Nadaje się do szycia toreb, kosmetyczek, makatek, bieżników. Szerokość wypełnienia to 115 cm. 

Wypełnienie VLIESELINE H 630 termoprzylepne 100% poliester - białe, lekkie, lekko puszyste, termoprzylepne wypełnienie poliestrowe do quiltów, makatek i ubrań.

Wypełnienie 80 g/m2 termoprzylepne - Wypełnienie produkcji czeskiej cienkie, lekko sprasowane dzięki temu jest gęste (ale miękkie) i nie traci formy po praniu. Wypełnienie o bardzo małej kurczliwości. Stabilizowane od strony spodniej flizeliną poliestrową teroprzylepną. Idealne do obrusów, bieżników, ścianek toreb, kosmetyczek - daje im miękkość, a jednocześnie  bardzo lekko usztywnia. Termoprzylepne z jednej strony. Szerokość wypełnienia to 160 cm.

Wypełnienie 110 g/m2 termoprzylepne - Wypełnienie produkcji czeskiej cienkie, włókna poliestrowe są z obu stron wzmocnione warstwami termicznie połączonego poliestru w celu zachowania trwałości. Idealne do obrusów i bieżników. Termoprzylepne z obu stron. Szerokość wypełnienia to 160 cm.

Wypełnienie 180 g/m2 termoprzylepne - Wypełnienie produkcji czeskiej grubsze, lekko sprasowane dzięki temu jest gęste (ale miękkie) i nie traci formy po praniu. Wypełnienie o bardzo małej kurczliwości. Stabilizowane od strony spodniej flizeliną poliestrową teroprzylepnąIdealne do pikowanych poszewek na poduszki lub grubszych kosmetyczek, może być stosowane także do małych patchworków, podkładek na stół. Termoprzylepne z jednej strony. Szerokość wypełnienia to 160 cm.

 

 • Pianki:

Pianka usztywniająca Style Vil 220 g/m2 - Miękka pianka grubości ok. 0,5 cm do szycia kosmetyczek, toreb, koszyczków, mat, osłonek na telefon/ tablet.  

Pianka usztywniająca termoprzylepna Pellon/Legacy - Miękka pianka grubości ok. 0,5 cm z jednej strony termoprzylepna do szycia kosmetyczek, toreb, koszyczków, mat, osłonek na telefon/ tablet.  

 

 ***FLIZELINY I INNE***

 

 • Flizeliny i włókniny jednostronnie klejące:

Flizelina jednostronnie klejąca 20 + 15 g/m2 - bardzo cienka flizelina jednostronnie termoprzylepna. Idealna do szycia metodą pixeli (watercolor quilt). 

Flizelina jednostronnie klejąca 40 + 15 g/m2 - średnio gruba flizelina jednostronnie termoprzylepna. Można stosować do lekkiego usztywniania tkanin np.w torbach.

Flizelina jednostronnie klejąca 80 + 15 g/m2 - grubsza flizelina jednostronnie termoprzylepna. Można stosować do mocniejszego usztywniania tkanin np.w karczkach toreb.

Włóknina usztywniająca jednostronnie termoprzylepna - Włóknina usztywniająca jednostronnie termoprzylepna 140 + 18 g/m2 . Idealna do szycia sztywniejszych kosmetyczek, toreb.  

Włóknina usztywniająca dwustronnie termoprzylepna - Włóknina usztywniająca dwustronnie termoprzylepna 140 + 18 + 18 g/m2 . Idealna do szycia sztywniejszych kosmetyczek, toreb. 

Włóknina usztywniająca 140 g/m2 - Miękka włóknina usztywniająca 140 g/m2 . Idealna do jako wkład do makatek, obrazków, podkładek. Jak włóknina usztywniająca termoprzylepna, tylko szersza i bez kleju. 

Podkład usztywniający termoprzylepny - Cienka włóknina usztywniająca jednostronnie termoprzylepna 160 + 20 g/m2 . Idealna do usztywniania  kosmetyczek, toreb, pasków.  

Taśma jednostronnie termoprzylepna szerokości 3 cm - idealna do łączenia małych kawałków wypełnienia w całość.

Sztywnik termoprzylepny do paska - pojedyńczy - jednostronnie termoprzylepny służy do usztywniania uch do toreb

Sztywnik termoprzylepny do paska - podwójny - jednostronnie termoprzylepny służy do usztywniania uch do toreb. 

 

 • Flizeliny dwustronnie klejące:

Flizelina dwustronnie klejąca 20 + 15 + 15 g/m2 - cienka flizelina dwustronnie termoprzylepna. Idealna do aplikacji. 

Flizelina dwustronnie klejąca na papierze - cienka warstwa kleju dwustronnie termoprzylepna na podkładzie z papieru. Bardzo łatwa do stosowania. Idealna do aplikacji. 

 

 • Podkłady:

Flizelina - nadruk kwadraty - podkład posiada nadrukowaną siatkę kwadratów wielkości 1 cm ułatwiająca precyzyjne ułożenie poszczególnych elementów patchworku. Idealny do patchworków geometrycznych z małych kwadratów, szycia metodą Log Cabin, paper piecing.

Flizelina - nadruk trójkąty - podkład posiada nadrukowaną siatkę trójkątów równobocznych o boku 2 cm ułatwiająca precyzyjne ułożenie poszczególnych elementów patchworku. Idealny do patchworków geometrycznych z małych elementów trójkątnych, rombów, szycia pod kątem, paper piecing.

Quilter's Grid - Podkład termoprzylepny przeznaczony jest do techniki patchworku watercolor (pixele). Posiada nadrukowaną siatkę kwadratów wielkości 1 cal ułatwiająca precyzyjne ułożenie poszczególnych elementów patchworku.

Flizelina termokurczliwa Stitch & Steam - flizelina do uzyskania efektów marszczenia tkaniny. Kurczy się pod wpływem gorącej pary. 

Podkład Fuse 'n' tear - przeznaczony jest do haftów maszynowych i aplikacji. Nadaje się do odrysowywania i naprasowywania wzorów patchworku do szycia metodą Paper Piecing i wzorów pikowania. Można go stosować jak Freezer Paper. Można stabilizować nim tkaniny w celu nadruku na drukarce atramentowej. Podkład przyprasowuje się żelazkiem w celu tymczasowej stabilizacji tkaniny.

Freezer paper - woskowany papier tymczasowo termoprzylepny do aplikacji. 

 

 • Laminaty:

Lamifix - błyszczący laminat pozwalający na stworzenie własnej tkaniny laminowanej lub zalaminowanie patchworku np. na matę śniadaniową.

  

***NICI***

 

 • Nici do szycia i pikowania ręcznego i maszynowego:  

Nici Dual Duty firmy Coats składają się z poliestrowego rdzenia i oplotu z bawełny. Są bardzo wytrzymałe, nie mechacą się, nie plączą i nie zahaczają o wypełnienie. 

Poliestrowe nici w oplocie Saba 80 firmy Amann mają podobny do nici bawełnianych matowy wygląd. Charakteryzuje je wysoka odporność na tarcie.  

Nici szwalnicze Rasant 120 firmy Amann składają się z poliestrowego rdzenia i oplotu z bawełny. Łączą zalety bawełny (matowe bawełniane wykończenie) i poliestru (wytrzymały rdzeń poliestrowy).

 

 • Metalizowane nici do pikowania i szycia ozdobnego ręcznego i maszynowego:  

Nici Sparkling (SuperTwist) 40 firmy Madeira składają się z poliamidu i metalizowanego poliestru. Są bardzo wytrzymałe, pozwalają na uzyskanie efektów metalicznych błysków (efekt brokatu). Zaleca się używanie igieł do nici metalizowanych w rozmiarze 90 (z większym oczkiem) i nici Bobbinfil 70 jako nici spodniej.  

Nici Brilliant 40 firmy Madeira składają się z wiskozy i metalizowanego poliestru. Są bardzo wytrzymałe, miękkie i błyszczące. Można do nich używać zwykłej igły rozmiar 75 - 80. 

 

 • Nici do specjalnych zastosowań do szycia ręcznego i maszynowego: 

Niewidoczne nici Monolon firmy Madeira do szycia i pikowania. Idealne do niewidocznego naszywania aplikacji, motywów celtyckich, taśm, koronek, a także dla uzyskania efektu niewidocznego pikowania. 

Nici termokurczliwe Smocking pozwalają na uzyskanie efektu pikowania na samej tkaninie bez ocieplenia. Należy wyszyć wzór na tkaninie używając nitki Smocking jako nitki spodniej, a następnie przesuwać wolno gorące żelazko nad tkaniną. 

Nici Wash Away firmy Madeira są nićmi całkowicie rozpuszczalnymi w wodzie. Można używać je do fastrygowania, pozycjonowania zamków i aplikacji. Usuwa się je wodą lub parą żelazka.  

Nici Halloween po naświetleniu świecą w ciemnościach. Świetne do patchworków dla dzieci. 

 

 • Nici spodnie:  

Nici Bobbinfil 70 polecamy do szycia nićmi metalizowanymi. 

Nici Bobbins firmy Madeira są nawinięte na jednorazowych szpulkach do bębenka - jedna szpulka tej bardzo cienkiej i bardzo mocnej nici to aż 120 metrów. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl