Promocje
Szary gwiazdki
Szary gwiazdki
7,00 zł 4,50 zł
FQ
CHINOISERIE CHIC - AQUA
CHINOISERIE CHIC - AQUA
7,00 zł 3,50 zł
FQ
WISHING WELL-LADDER STRIPE-BLUE
WISHING WELL-LADDER STRIPE-BLUE
7,00 zł 4,50 zł
FQ
PAW PRINTS-WOOF-LIME
PAW PRINTS-WOOF-LIME
7,00 zł 3,50 zł
FQ
Żółty gwiazdki
Żółty gwiazdki
7,00 zł 4,50 zł
FQ
FLORENCE-LINCOLN LOG-MALACHITE
FLORENCE-LINCOLN LOG-MALACHITE
7,00 zł 4,50 zł
FQ
Szary grochy
Szary grochy
7,00 zł 4,50 zł
FQ
Szary kwiatki 2
Szary kwiatki 2
7,00 zł 4,50 zł
FQ
LUCKY GIRL-MAGGIE-YELLOW
LUCKY GIRL-MAGGIE-YELLOW
7,00 zł 4,50 zł
FQ
WISHING WELL-FLORAL DITSY-ORANGE
WISHING WELL-FLORAL DITSY-ORANGE
7,00 zł 4,50 zł
FQ
EMPIRE-TRADEWIND-MOONSHADE
EMPIRE-TRADEWIND-MOONSHADE
7,00 zł 3,50 zł
FQ
Brązowy gwiazdki
Brązowy gwiazdki
7,00 zł 4,50 zł
FQ
Nowości
Pudełko ze szpulkami płaskimi
Pudełko ze szpulkami płaskimi
19,00 zł
szt.
Nici Saba wielokolorowe 9706
Nici Saba wielokolorowe 9706
23,00 zł
szt.
Panel RKF Glamour Girls
Panel RKF Glamour Girls
35,00 zł
szt.
TT  Paint Splatter Cats
TT Paint Splatter Cats
14,00 zł
FQ
TT Paradise Stripe
TT Paradise Stripe
14,00 zł
FQ
RKF Tossed Cats
RKF Tossed Cats
12,00 zł
FQ
EDEN-CROUCHING TIGER-TOURMALINE
EDEN-CROUCHING TIGER-TOURMALINE
11,00 zł
FQ
EDEN-WILDFLOWER-SAPPHIR
EDEN-WILDFLOWER-SAPPHIR
10,00 zł
FQ
ELIZABETH-BATS IN THE BELFRY-TART
ELIZABETH-BATS IN THE BELFRY-TART
10,00 zł
FQ
KATAGAMI-DYNASTY-BEACH ROCK
KATAGAMI-DYNASTY-BEACH ROCK
10,00 zł
FQ
Newsletter
Chcę otrzymywać informacje o nowościach i promocjach !
Co to jest FQ ?

Tkaniny w naszym sklepie sprzedajemy na tłuste ćwiartki (FQ - fat quarter). Jest to kawałek tkaniny wielkości 1/4 metra bieżącego. Jego dokładny wymiar zależy od szerokości tkaniny. W przypadku tkanin o szerokości 110 cm jest to 55 cm x 50 cm. W przypadku tkanin o szerokości 145 cm jest to 72 cm x 50 cm. Dokładne wymiary są podane w opisie każdej tkaniny. 

Podana cena dotyczy 1 tłustej ćwiartki (FQ). W przypadku zakupu większej ilości tłustych ćwiartek, tkaninę przesyłamy w jednym kawałku, czyli np.:

1 FQ to kawałek 55 cm x 50 cm

2 FQ to kawałek 110 cm  x 50 cm 

3 FQ to kawałek 110 cm x 75 cm 

4 FQ to kawałek 110 cm x 100 cm  

Tkaniny jednobarwne można kupić w formie tzw. "długiej tłustej ćwiartki", czyli 25 cm x szerokość tkaniny.  Jeśli chcieliby Państwo kupić długą FQ, prosimy zaznaczyć to w uwagach do zamówienia. 

 

Przewodnik

Wypełnienia bawełniane:

Wypełnienia bawełniane produkcji czeskiej wysokiej jakości przeznaczone specjalnie do patchworku. Włókna bawełniane są wzmocnione cienką warstwą poliestru w celu zachowania trwałości i zapobiegnięciu migracji włókien. Wypełnienia te mają bardzo małą kurczliwość - tylko 2 %. 

Wypełnienie 150 g/m2 - cienkie wypełnienie bawełniane, idealne na cienkie dziecięce kocyki. Polecamy także do dużych narzut, gdy maszyna do szycia ma mało miejsca do pikowania.

Wypełnienie 250 g/2 - grubsze wypełnienie bawełniane, idealne na grubsze dziecięce kocyki, maty do zabawy. Polecamy także do narzut, przy cięższym wypełnieniu narzuta ładniej się układa na łózko. Wypełnienie jest grubsze, ale miękkie i przyjemne w dotyku.

Wypełnienie bawełna czesankowa 250 g/m2 - grubsze wypełnienie bawełniane najwyższej jakości, bardzo miękkie, gdyż robione z czesankowej bawełny. Polecane na dziecięce kocyki ze względu na delikatność i miękkość włókien, a także na wyjątkowe narzuty. 

Wypełnienie 300 g/m2 - miękkie wypełnienie przeszywane nicią poliestrową. Minimalne pylenie. Idealne ze względu na grubość do rękawic kuchennych, mat śniadaniowych, podstawek pod kubki.

 

Wypełnienia poliestrowe:

Wypełnienia poliestrowe produkcji czeskiej wysokiej jakości przeznaczone specjalnie do patchworku, wyrobu toreb itp. 

 Wypełnienie 80 g/m2 termoprzylepne - Wypełnienie cienkie,lekko sprasowane dzięki temu jest gęste (ale miękkie) i nie traci formy po praniu. Wypełnienie o bardzo małej kurczliwości - tylko 2 %. Wypełnienie  dopuszczalne do wyrobów dla dzieci do lat 3. Wypełnienie przyprasowuje się jak flizelinę. Idealne do obrusów, bieżników, ścianek toreb, kosmetyczek - daje im miękkość, a jednocześnie bardzo lekko usztywnia. 

Wypełnienie 180 g/m2 termoprzylepne - Wypełnienie grubsze, lekko sprasowane dzięki temu jest gęste (ale miękkie) i nie traci formy po praniu. Wypełnienie o bardzo małej kurczliwości - tylko 2 %. Wypełnienie  dopuszczalne do wyrobów dla dzieci do lat 3Wypełnienie przyprasowuje się jak flizelinę. Idealne do pikowanych poszewek na poduszki lub grubszych kosmetyczek, może być stosowane także do małych patchworków, podkładek na stół. 

Wypełnienie 180 g/m2 - uniwersalne wypełnienie bardzo miękkie i lekkie. Jest to poliester igłowany, dzięki czemu nie traci formy po wielokrotnym praniu. Wypełnienie o bardzo małej kurczliwości - tylko 2 %. Wypełnienie  dopuszczalne do wyrobów dla dzieci do lat 3. Bardzo łatwo się pikuje, uwydatnia wzory pikowania, nie dając przy tym zbytniego napęcznienia. Idealne do kocyków dla dzieci, lekkich narzut, makatek na ścianę...  

Wypełnienie 250 g/m2 - uniwersalne wypełnienie bardzo miękkie i lekkie. Jest to poliester igłowany, dzięki czemu nie traci formy po wielokrotnym praniu. Wypełnienie o bardzo małej kurczliwości - tylko 2 %. Wypełnienie  dopuszczalne do wyrobów dla dzieci do lat 3. Bardzo łatwo się pikuje, uwydatnia wzory pikowania, nie dając przy tym zbytniego napęcznienia. Szywniejsze niż wypełnienie 180 g/m2, jest idealne do pikowanych makatek na ścianę...  

Wypełnienie poliester kanalikowy 180 g/m2 - Bardzo miękkie wypełnienie poliestrowe kanalikowe typu hollow fiber produkcji czeskiej przeznaczone specjalnie do patchworku. Przepuszcza parę wodną i wilgoć. Wypełnienia kanalikowe mają najlepsze właściwości termoizolacyjne z włókien syntetycznych. Wypełnienie o bardzo małej kurczliwości - tylko 2 %. Jest bardziej puchate i sprężyste niż zwykłe wypełnienie. Dzięki technologii kanalikowej nie traci swojej formy po wielokrotnym  praniu. Polecane na ciepłe kołdry patchworkowe, maty dla dzieci. 

Pianka usztywniająca Style Vil 220 g/m2 - Miękka pianka grubości ok. 0,5 cm do szycia kosmetyczek, toreb, koszyczków, mat, osłonek na telefon/ tablet.  

 

Wypełnienia wełniane

Wypełnienia wełniane 180 g/m2  bardzo miękkie wypełnienie z wełny owczej produkcji czeskiej wysokiej jakości przeznaczone specjalnie do patchworku. Nadaje się też do szycia wyrobów dla osób chorujących na reumatyzm. 

 

Flizeliny jednostronnie klejące:

Flizelina jednostronnie klejąca 20 + 15 g/m2 - bardzo cienka flizelina jednostronnie termoprzylepna. Idealna do szycia metodą pixeli (watercolor quilt). 

Flizelina jednostronnie klejąca 40 + 15 g/m2 - średnio gruba flizelina jednostronnie termoprzylepna. Można stosować do lekkiego usztywniania tkanin np.w torbach.

Flizelina jednostronnie klejąca 80 + 15 g/m2 - grubsza flizelina jednostronnie termoprzylepna. Można stosować do mocniejszego usztywniania tkanin np.w karczkach toreb.

Włóknina usztywniająca termoprzylepna - Włóknina usztywniająca  jednostronnie termoprzylepna 140 + 18 g/m2 . Idealna do szycia sztywniejszych kosmetyczek, toreb.  

Włóknina usztywniająca 140 g/m2- Miękka włóknina usztywniająca 140 g/m2 . Idealna do jako wkład do makatek, obrazków, podkładek. Jak włóknina usztywniająca termoprzylepna, tylko szersza i bez kleju. 

Podkład usztywniający termoprzylepny - Cienka włóknina usztywniająca jednostronnie termoprzylepna 160 + 20 g/m2 . Idealna do usztywniania  kosmetyczek, toreb, pasków.  

Usztywnienie do toreb - Podkład  jednostronnie termoprzylepny mocno usztywniający. Idealny do usztywniania dna toreb.  Usztywnienie bawełniane  zdekatyzowane, dzięki czemu nie kurczy się po praniu.

Taśma jednostronnie termoprzylepna szerokości 3 cm - idealna do łączenia małych kawałków wypełnienia w całość

Sztywnik termoprzylepny do paska - podwójny - jednostronnie termoprzylepny służy do usztywniania uch do toreb. 

 

Flizeliny dwustronnie klejące:

Flizelina dwustronnie klejąca 20 + 15 + 15 g/m2 - cienka flizelina dwustronnie termoprzylepna. Idealna do aplikacji. 

Flizelina dwustronnie klejąca na papierze - cienka warstwa kleju dwustronnie termoprzylepna na podkładzie z papieru. Bardzo łatwa do stosowania. Idealna do aplikacji. 

 

Podkłady:

Flizelina - nadruk kwadraty - podkład posiada nadrukowaną siatkę kwadratów wielkości 1 cm ułatwiająca precyzyjne ułożenie poszczególnych elementów patchworku. Idealny do patchworków geometrycznych z małych kwadratów, szycia metodą Log Cabin, paper piecing.

Flizelina - nadruk trójkąty - podkład posiada nadrukowaną siatkę trójkątów równobocznych o boku 2 cm ułatwiająca precyzyjne ułożenie poszczególnych elementów patchworku. Idealny do patchworków geometrycznych z małych elementów trójkątnych, rombów, szycia pod kątem, paper piecing.

Quilter's Grid - Podkład termoprzylepny przeznaczony jest do techniki patchworku watercolor (pixele). Posiada nadrukowaną siatkę kwadratów wielkości 1 cal ułatwiająca precyzyjne ułożenie poszczególnych elementów patchworku.

Flizelina rozpuszczalna w wodzie - flizelina do stabilizacji tkaniny podczas szycia maszynowego i naszywania aplikacji. Łatwo rozpuszcza się w zimnej i ciepłej wodzie nie pozostawiając śladów.

Flizelina termokurczliwa Stitch & Steam - flizelina do uzyskania efektów marszczenia tkaniny. Kurczy się pod wpływem gorącej pary. 

Podkład Fuse 'n' tear - przeznaczony jest do haftów maszynowych i aplikacji. Nadaje się do odrysowywania i naprasowywania wzorów patchworku do szycia metodą Paper Piecing i wzorów pikowania. Można go stosować jak Freezer Paper. Można stabilizować nim tkaniny w celu nadruku na drukarce atramentowej. Podkład przyprasowuje się żelazkiem w celu tymczasowej stabilizacji tkaniny.

Freezer paper - woskowany papier tymczasowo termoprzylepny do aplikacji. 

 

Nici do szycia i pikowania ręcznego i maszynowego:  

Nici Dual Duty firmy Coats składają się z poliestrowego rdzenia i oplotu z bawełny. Są bardzo wytrzymałe, nie mechacą się, nie plączą i nie zahaczają o wypełnienie. 

Poliestrowe nici w oplocie Saba 80 firmy Amann mają podobny do nici bawełnianych matowy wygląd. Charakteryzuje je wysoka odporność na tarcie.  

Nici szwalnicze Rasant 120 firmy Amann składają się z poliestrowego rdzenia i oplotu z bawełny. Łączą zalety bawełny (matowe bawełniane wykończenie) i poliestru (wytrzymały rdzeń poliestrowy).

 

Metalizowane nici do pikowania i szycia ozdobnego ręcznego i maszynowego:  

Nici Sparkling (SuperTwist) 40 firmy Madeira składają się z poliamidu i metalizowanego poliestru. Są bardzo wytrzymałe, pozwalają na uzyskanie efektów metalicznych błysków (efekt brokatu). Zaleca się używanie igieł do nici metalizowanych w rozmiarze 90 (z większym oczkiem) i nici Bobbinfil 70 jako nici spodniej.  

Nici Brilliant 40 firmy Madeira składają się z wiskozy i metalizowanego poliestru. Są bardzo wytrzymałe, miękkie i błyszczące. Można do nich używać zwykłej igły rozmiar 75 - 80. 

 

Nici do specjalnych zastosowań do szycia ręcznego i maszynowego: 

Niewidoczne nici Monolon firmy Madeira do szycia i pikowania. Idealne do niewidocznego naszywania aplikacji, motywów celtyckich, taśm, koronek, a także dla uzyskania efektu niewidocznego pikowania. 

Nici termokurczliwe Smocking pozwalają na uzyskanie efektu pikowania na samej tkaninie bez ocieplenia. Należy wyszyć wzór na tkaninie używając nitki Smocking jako nitki spodniej, a następnie przesuwać wolno gorące żelazko nad tkaniną. 

Nici Wash Away firmy Madeira są nićmi całkowicie rozpuszczalnymi w wodzie. Można używać je do fastrygowania, pozycjonowania zamków i aplikacji. Usuwa się je wodą lub parą żelazka.  

Nici Halloween po naświetleniu świecą w ciemnościach. Świetne do patchworków dla dzieci. 

 

Nici spodnie:  

Nici Bobbinfil 70 polecamy do szycia nićmi metalizowanymi. 

Nici Bobbins firmy Madeira są nawinięte na jednorazowych szpulkach do bębenka - jedna szpulka tej bardzo cienkiej i bardzo mocnej nici to aż 120 metrów. 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl