Pytania/FAQ

Jeśli potrzebujesz pomocy przy zamówieniu lub uszyciu patchworku zadzwoń lub napisz: +48 782 45 93 87,  sklep@kiltowo.pl  

If you need information in English just call me or send me an e-mail: +48 782 45 93 87,  sklep@kiltowo.pl 

If you want to visit our shop in Warsaw please check before coming opening hours and it's exact location.  You will find them here. If you need any help, don't hesitate to call me. 

 

1. Co to jest FQ  ?

Tkaniny w naszym sklepie są sprzedawane na tłuste ćwiartki (FQ - fat quarter). Jest to kawałek tkaniny wielkości 1/4 metra bieżącego. Jego dokładny wymiar zależy od szerokości tkaniny. W przypadku tkanin o szerokości 110 cm jest to 55 cm x 50 cm. W przypadku tkanin o szerokości 150 cm jest to 75 cm x 50 cm. Dokładne wymiary są podane w opisie każdej tkaniny. Więcej informacji znajdą Państwo klikając tutaj.

 

2.  Czy podana cena jest za metr ?  

Nie. W przypadku tkanin cena dotyczy tradycynej jednostki patchworkowej  jednej tłustej ćwiartki (FQ). Więcej informacji na temat tłustej ćwiartki znajdą Państwo powyżej. Wypełnienia i flizeliny są sprzedawane w kawałkach równych 0,25 metra bieżącego. Więcej informacji znajdą Państwo klikając tutaj.

 

3. Jak przeliczyć ile tkaniny lub wypełnienia mam kupić ?

TKANINY: WYPEŁNIENIA i FLIZELINY
0,5 metra bieżącego to 2 FQ 0,5 metra bieżącego to 2 sztuki
0,75 metra bieżącego to 3 FQ 0,75 metra bieżącego to 3 sztuki
1 metra bieżącegoto 4 FQ 1 metr bieżący to 4 sztuki
1,25 metra bieżącego to 5 FQ 1,75 metra bieżącego to 7 sztuk
1,5 metra bieżącego to 6 FQ 2,5 metra bieżącego to 10 sztuk

 Więcej informacji znajdą Państwo klikając tutaj.

 

4. Czy tkaniny lub wypełnienia przesyłane są w jednym kawałku ?

Tak, zamówione tkaniny i wypełnienia przesyłam w jednym kawałku. W przypadku końcówki tkanin, może się zdarzyć, że tkanina nie będzie dostępna w jednym kawałku. W takim przypadku skontaktuję się z Państwem.

 

5. Potrzebny mi kawałek wypełnienia w innym rozmiarze, czy mogę taki kupić ? 

Oczywiście, proszę w takim wypadku napisać do mnie mail, wyliczę cenę za potrzebny Państwu kawałek.

 

6. Jaki jest koszt dostawy ?

 Odbiór osobisty  0 zł
 Paczkmaty In Post  11 zł
 Kurier DPD  15 zł
 Kurier DPD za pobraniem  20 zł

Więcej informacji znajdą Państwo klikając tutaj.

 

7. Jaki jest czas realizacji zamówienia ?

Zamówienie realizuję i wysyłam w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych od zaksięgowania wpłaty na naszym koncie. Czas, w którym otrzymają Państwo zamówienie, to czas realizacji przez nas zamówienia plus czas jego dostarczenia do Państwa przez przewoźnika (ok.  1-4 dni robocze). Jesli zamówione produkty są Państwu pilnie potrzebne, rekomenduję zapłatę przelewem natychmiastowym i wysyłkę kurierem. Zawsze mogą też zaznaczyć Państwo w uwagach do zamówienia, że potrzebna jest pilna wysyłka :) 

 

8. Jakie są dane do przelewu ?

Numer konta bankowego: 56 1050 1025 1000 0092 1424 8883 ING Bank Śląski

Właściciel konta: Quiltowo - Ewa Pawłowska, Ząbkowska 54/42, 03-735 Warszawa

W tytule przelewu proszę o podanie numeru zamówienia.

 

9. Jakie są formy płatności ?

Dostepne są następujące formy płatności: płatność gotówką lub kartą w sklepie stacjonarnym,  przelew tradycyjny i przelew natychmiastowy poprzez Blue Media. 

 

10. Czy w sklepie stacjonarnym można płacić kartą ?

Tak, w sklepie stacjonarnym można zapłacić kartą. 

 

11. Czy mogę złożyć zamówienie telefonicznie ? 

Oczywiście, proszę o kontakt pod numerem +48 782 45 93 87. 

 

12. Czy mogę odebrać zamówienie osobiście ?

Tak, zapraszam do sklepu w Warszawie, ul. Ząbkowska 54

 

13. Czy mogę zwrócić zamówienie ?

Zamówienie złożone przez internet mogą Państwo zwrócić  w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Więcej informacji znajdą Państwo klikając tutaj. Zawsze mogą też Państwo skontaktować się ze mną - pomogę wybrać to, co jest Państwu potrzebne do uszycia patchworku. 

 

14. Co potrzebuję, żeby uszyć patchwork ?

Rzeczy pierwszej potrzeby to: nóż krążkowy, mata do krojenia nożem krążkowym oraz specjalny liniał  z grubego plexi. Znajdą je Państwo klikając tutaj. To także świetny zestaw prezentowy. Proszę o kontakt telefoniczny  +48 782 45 93 87 - pomogę wybrać :) 

 

15. Jak wyliczyć ilość materiałów potrzebnych do uszycia patchworku ?

Wszystko zależy od wzoru:  najmniejsze "straty" materiału są przy szyciu patchworków z dużych kwadratów. Przy małych elementach, aplikacjach czy szyciu po łuku, straty są większe.  Szacunkowo można przyjąć, że tkanin na wierzch patchworku potrzeba  o ok. 30-40 % więcej niż powierzchnia gotowego patchworku. Czyli np. na narzutę 1,5 x 2 m (3 m2) potrzeba w sumie ok. 4 metrów bieżących tkanin o szer. 110 cm. Trzeba także kupić tkaninę na spód oraz na lamówkę, a także wypełnienie. Zachęcam Państwa do skontaktowania się - pomogę wyliczyć ilość potrzebnego materiału. 

 

16. Dlaczego w sklepie są liniały w calach, a nie w centymetrach ?

Liczenie w calach przy patchworku jest dużo wygodniesze ze względu na stopki do patchworku, które mają margines szycia 1/4 cala. Wzory patchworkowe (patrz pkt 18) także podawane są w calach.

 

17. Jakie wypełnienie lub nici kupić do patchworku ?

Żeby Państwu ułatwić wybór, przygotowałam specjalny przewodnik po wypełnieniach i flizelinach oraz niciach dostępnych w naszym sklepie (kliknij tutaj). Zawsze mogą też Państwo skontaktować się ze mną - pomogę wybrać to, co będzie najbardziej odpowiednie do Państwa projektu szyciowego.

 

18. Gdzie znajdę wzory patchworków ?

Żeby Państwu pomóc, zebrałam  linki do bezpłatnych wzorów (wraz z wyliczeniami ilości potrzebnych tkanin i instrukcją szycia) 30 producentów tkanin patchworkowych (kliknij tutaj). Przygotowałam także tutoriale najbardziej popularnych bloków patchworkowych (kliknij tutaj).  

 

19. Czy można się umówić na kurs patchworku ?

Oczywiście, zapraszam na grupowe lub indywidualne kursy patchworku i pikowania. Opis kursów, ich ceny oraz kalendarz znajdą Państwo klikając tutaj. Zapraszam szczególnie na indywidualne kursy, które możemy w dostoswane do Państwa indywidulanych potrzeb. Kursy odbywają się w Warszawie ul. Ząbkowska 54. Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego: +48 782 45 93 87,  sklep@kiltowo.pl  

 

20. Czy można zamówić narzutę patchworkową ?

Jak najbardziej, proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy: +48 782 45 93 87,  sklep@kiltowo.pl.

 

21. Czy mogę kupic bon prezentowy na tkaniny lub na kurs ? 

Oczywiście, bony prezentowe na produkty z naszego sklepu albo na kurs patchworku znajdą Państwo klikając tutaj. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl